S tím, jak stárneme, se naše tělo mění. Jednou z věcí, která se mění, je například produkce kolagenu. Co to vůbec ten kolagen je? Jedná se o protein, který má nejvyšší zastoupení ze všech proteinů v celém našem těle. Nachází se v mnoha částech našeho těla. Například v pokožce, šlachách, kostech, zubech, očích a na spoustě dalších místech. Vidíme tedy, že bez kolagenu se prostě neobejdeme.

kolagen

Je důležitý zejména pro naši pokožku. Udržuje ji elastickou a pružnou. To třeba zapříčiňuje to, že je naše pleť bez vrásek. Ale když kolagen s věkem postupně z našeho těla ubývá, a tělo si již nedokáže vytvořit tolik nového, kolik potřebujeme, dostaví se určité změny. Pokožka ztratí svou pružnost, elasticitu, mohou se objevit i bolesti kloubů, snížená pohyblivost.

Lze s tím nějak bojovat? Samozřejmě, věk neošálíme a stárnutí nezastavíme. Ale můžeme si dopomoci k tomu, abychom měli kolagenu dostatek. Například tak, že ho budeme užívat ve formě potravinových doplňků. Existují tabletky čistého kolagenu, nebo může být například ve formě prášku, či je obsažený v pleťové kosmetice.

kolagen

Je navíc spousta faktorů, které snižují obsah kolagenu v naší pleti. Například kouření. Nejenom, že kouření ničí naše zdraví, plíce a může nám způsobit spoustu onemocnění, ale ještě ničí buňky kolagenu v našem těle. Jestli kouříte, počítejte s tím, že vaše pleť bude stárnout rychleji.

Kolagen ničí také sluneční záření. Proto je tak důležitá ochrana před sluncem. Není dobrý nápad se vystavovat slunečnímu záření a nechránit se přitom krémem s SPF ochranou proti slunci. Někteří lidé si myslí, že by se měli chránit pouze v létě, nebo pokud jsou u vody, u moře. Ale ochrana je důležitá každý den a za každého počasí. I když slunce přímo nesvítí, a je pod mrakem, stejně byste si měli nanést krém s ochranným faktorem, alespoň na obličej, kde je kůže nejcitlivější.

Mohlo by se vám také líbit: