Pokud dojíždíte do práce autem, určitě víte, jak jsou taková vedra nepříjemná. Ráno slunce vychází brzy, takže vám slunce pálí do okýnek už cestou do práce a to samé, když se vracíte zpět, protože slunce zapadá v létě velmi pozdě. Jak tyto náročné měsíce zvládnout?

auto

Před létem se podívejte na svoji klimatizaci, zda správně funguje a nepotřebuje údržbu. Někdy ji po několika měsících zapnete a zjistíte, že buď nechladí, vydává divné zvuky anebo že z ní vychází podivný zápach. V každém případě byste v těchto chvílích měli zamířit do servisu, aby se na vaši klimatizaci podívali. Potřebuje pravidelné čištění, aby se v ní neusazovali bakterie, což může mít za následek onen nepříjemný zápach. Klimatizace se také časem opotřebuje a budete muset vyměnit některé součástky, nebo celou klimatizaci. Hledáte klima kompresor pro model Volkswagen Audi? Možná vás potěší tento zánovní díl 1k0820803n.

Pokud klimatizaci nemáte, je to nepříjemné, ale i tak se dá léto určitým způsobem přežít. Jestli víte, že vás čeká dlouhá cesta, může vám pomoci tip s pytlem ledu. Balený let dostanete v letních měsících koupit v každém supermarketu. Umístěte alespoň dva pytle pod sedadla a uvidíte, že se hned vzduch v autě citelně ochladí. Navíc si na hromadě ledu můžete nechat láhve s vodou, aby byly stále studené. Pitný režim je v takových vedrech velmi důležitý.

led

Vybírejte si parkovací místa, která jsou pod stromy nebo na ně dopadá stín z budov. Pokud takové místo nenajdete, použijte alespoň na čelní sklo fólii, která odráží sluneční světlo. Alespoň nebude vaše auto tak rozpálené, až si pro práci sednete dovnitř. Můžete si také zakoupit alespoň ruční malé větráčky s klipsy na konci a připevnit si je v autě tak, aby vás během jízdy ochlazoval chladný vzduch. Není to sice klimatizace, ale je to určitě lepší než nic.

Mohlo by se vám také líbit: