Dostali jste se do situace, kdy potřebujete nové auto, ale nemáte u sebe takovou částku peněz, abyste si mohli dovolit auto koupit? Pak máte několik různých možností, jak můžete i tak auto získat. Je totiž naprosto běžné, že při koupi auta využijete úvěr, leasing nebo něco podobného. Je to daleko více běžné, než že máte nachystanou hotovost na koupi auta.

Samozřejmě, pokud předtím prodáte své auto, budete mít alespoň základ pro koupi nového auta. Ale někdy ani bývalé auto neprodáváte. Třeba po autohavárii nebo něčem podobném.

Jaké máte teda možnosti, pokud si kupujete nové auto?

car

Úvěr

U banky si můžete zažádat o úvěr, který vám poskytnou a vy si z něj koupíte auto. Je to jeden z nejběžnějších způsobů získání peněz na nové auto. Problém ovšem je, pokud vám chybí dostatečné příjmy, nebo jste v registru. Pak vám banky žádost zamítnou a budete muset vyzkoušet jinou variantu.

Nebankovní úvěr

Existují samozřejmě i nebankovní společnosti, které vám mohou poskytnout úvěr. Pravda, sice vám často nedají tak výhodné podmínky, jako banky, ale na druhou stranu, nebankovní společnosti vám pravděpodobně poskytnou půjčku, i když jsou vaše příjmy nižší, než by se líbilo bance.

auto

Leasing

Leasing je další možnost, jak získat svůj vysněný vůz. Výhoda je, že i když jste třeba v registru dlužníků, může být vaše žádost schválená, jelikož existují přímo leasingy bez registru https://goldbanking.cz/nabidka/. Nevýhodou leasingu je skutečnost, že dokud nesplatíte celou částku, auto vám patřit nebude a vlastníkem bude leasingová společnost.

Operativní leasing

Poslední možností je operativní leasing. V rámci tohoto leasingu si auto nekupujete, pouze si ho pronajímáte. Máte tak možnost získat nejnovější model auta, a přitom za něj nezaplatit plnou částku. Po ukončení nájemní smlouvy můžete zase smlouvu obnovit na jiný vůz.

Mohlo by se vám také líbit: