Co nejmenší kancelář rovná se malé náklady na pronájem, v mnoha těchto případech je ale potřeba do této kanceláře usadit i několik zaměstnanců najednou. Ne všichni však potřebují stejné podmínky pro výkon své práce. Pro příklad: účetní potřebuje mnohem větší klid na soustředění, než personalista komunikující s lidmi. Ale i tito dva zaměstnanci, s naprosto odlišnou profesí mohou pobývat ve společné kanceláři, bez toho, aby se navzájem rušili. Pomoci dokáže dobře zvolený nábytek a další pomocné vybavení.
kancelář bez lidí

Kancelářské sestavy

Kancelářský nábytek neznamená již jen stůl, židle a skříně na šanony. Výrobci nabízejí různé možnosti sestavení kancelářských setů. Tyto sety se dají poskládat z regálů, stolů, skříní, pultů a různých dělících polic. Pomocí tohoto nábytku se kancelář dá rozdělit na oddělené kanceláře, naprosto samostatné k fungování. Dělící regály zabraňují i nadměrnému hluku, takže se pracovníci navzájem neruší. Pokud je prostor pro kanceláře opravdu malý a k rozdělení se nedají využít masivní regály či knihovny, protože by z volného místa zabraly zbytečně další jeho část, dají se využít obyčejné paravány. Hluku nezabrání, ale zajistí dostatečné soukromí k práci.
kancelář v mrakodrapu

Akustické desky

Pokud potřebujete vyřešit především odhlučnění, dobrým pomocníkem vám budou akustické desky, popřípadě minerální vata. Kancelář můžete přepažit sádrokartonovými deskami a použít minerální vatu, popřípadě místnost rovnou přepažit akustickými deskami. Desky se dají použít i přímo na nábytek, který už pracovní místa rozděluje, ale dostatečně neplní funkci odhlučnění.

 Pár dalších tipů

Začínající podnikatelé určitě využijí možnosti nákupu secondhandového nábytku. Celé kancelářské sestavy i jiné vybavení pracovních místností se dá nakoupit například u firem, které rozprodávají vybavení firem zabavené exekutory. Tento nábytek se dá zakoupit za poloviční ceny a povětšinou jsou to i celé sety ve stejné barvě, s již odzkoušenou praktickou funkčností.

Mohlo by se vám také líbit: