Založení rodiny, rozrůstání rodu nebo zkrátka předávání své genetické výbavy, je přirozenou cestou každého života. Jedná se vlastně o samotnou podstatu lidského života a toho, proč jsme byli vůbec stvořeni (a v této situace je úplně jednou, zda jste zastáncem Darwinovy teorie, nebo věříte v nějakou vyšší sílu, která člověka stvořila z ničeho). V poslední době se ovšem stále častěji setkáváme s problémem, že mladí lidé rodičovství odkládají, jak jen můžou, nebo o něj nestojí vůbec. Často tak slyšíme z médií o tom, že naše populace stárne. Na vině je hned několik faktorů. Jedná se například o budování kariéry, s čímž souvisí také dlouhá doba studia, užívání si života, touha cestovat, což se s dětmi v brzkém věku moc nedá (pokud tedy vůbec někdy), strach moderních matek z těhotenství samotného a toho, jak změní jejich tělo a postavu ale také stránka finanční. Pokud se s posledním faktorem také perete, nemusíte se bát. Společně se teď totiž podíváme na to, jaké úlevy se pro rodiče nabízejí úlevy pro rodiče Hypoteka-bez-registru.

dětské nožičky

První výhodu, která se vám při pořízení dítěte nabízí ze strany státu, je sleva na dani. Tato sleva je samozřejmě do určité míry omezena. Můžete ji tedy uplatnit do 18 let dítěte, pod podmínkou, že s vámi žije ve stejné domácnosti. V tomto případě je nutné při žádání o slevu doložit rodný list dítěte. Sleva pokračuje dále až do 26 let, v případě, že potvrdíte, že se vaše ratolest věnuje studiu pro své budoucí povolání. Budete tak potřebovat potvrzení o studiu. V obou případech se tak jedná o nezaopatřené dítě. Největší chybou, které se rodiče často dopouští je to, že si myslí, že mohou tuto slevu uplatňovat oba. Není tomu totiž tak. Příjemnou zprávou je, že s počtem dětí sleva roste.

Rodina na procházce

Další často diskutovanou, ovšem trochu komplikovanou výhodou, je přídavek na dítě. Na tento přídavek vzniká nárok rodičům v případě, že jejich výdělek nedosahuje výše 2,7násobku životního minima rodiny, které si jednoduše můžete spočítat na kalkulačkách, jež naleznete kdekoli na internetu, a může být opět čerpán jen na nezaopatřené dítě. Rozhodnete-li se o tento příspěvek zažádat smiřte se s tím, že budete nuceni předkládat výpis rodinného příjmu za každé čtvrtletí. Nejjednodušší variantou žádosti je formou vyplnění formuláře, který obdržíte na úřadu práce, kde vám navíc rádi poradí v případě, že si nebudete vědět rady. Velice důležité je také zmínit, že bývá přídavek vyplácen každý měsíc a jeho výše se odvozuje hlavně od věku dítěte, tedy věkové kategorie, do níž spadá. Při žádosti vám rovněž vzniká nárok na zpětné vyplacení, ovšem pouze tří předešlých měsíců. Na konce mi nezbývá nic jiného než popřát pevné nervy.

Mohlo by se vám také líbit: