Mnoho lidí se děsí zimy, protože nemají vůbec ponětí, kolik budou po zimě činit jejich nedoplatky za to, že si v zimě ve své domácnosti zatopí. Za ten prostý fakt, že žijeme v podnebí, kde jsou v zimě teploty pod nulou, sněží a ve svých domácnostech si musíme pustit topení. Je několik způsobů, které lidé používají k vytápění svých domovů.

Nejjednodušší je bydlet ve městě a mít dům připojený na centrální vytápění. Máte doma teplo bez jakýchkoliv starostí, ale cenu za teplo moc neovlivníte. Můžete regulovat topení v jednotlivých pokojích, ale protože se většinou rozpočítává teplo na celý dům a jen poměrově mezi jednotlivé byty, moc tím neušetříte. Za pohodlí hold zaplatíte.

topení

Některé byty i v panelových domech přešly na vlastní plynový kotel. Není to úplně obvyklé, ale ani výjimečné. Teplou vodu si karmou ohřívá na koupání a umývání nádobí hodně domácností, některé mají takto připojenou i vodu do svého vlastního okruhu topení. Tady už jsou možnosti šetření větší. Vidíte ihned protopený plyn a také můžete regulovat teplotu a tím spotřebu ve vašem bytě, nezávisle na vašich sousedech. Máte tedy lepší podmínky k šetření.

krb

Mnoho lidí si, převážně v rodinných domcích topí sami v kotli na tuhá paliva nebo také na plyn. Ti, co jsou odkázáni jen na plyn, od doby neustálého navyšování ceny za plyn jistě sháněli topenáře Ostrava, aby jim kotel předělal i na tuhá paliva, nebo aby jim celou otopnou sestavu pročistil a seřídil, aby spotřeba plynu byla co nejnižší. Bohužel, zcela pochopitelně, se vzrůstající poptávkou po tuhých palivech, po uhlí či dřevěných peletách, cena těchto také začala stoupat, a navíc se z nich stává nedostatkové zboží. Největší výhodu tak mají ti, kteří si mohou vytápět dům krbem a dřevem. Palivové dřevo je stále dostatečnou komoditou, zvlášť v oblastech napadených kůrovcem, kde se vykácely celé lesy a dřevo je potřeba zlikvidovat. Ekologické a dostupné.

5/5 - (2 votes)

Mohlo by se vám také líbit: