Je to neuvěřitelný pomocník. Použití je tak jednoduché a zároveň tak efektivní. Doporučuje se mít ji vždy doma po ruce a klidně i na cestách. Využijete ji totiž v tolika situací, že se budete kolikrát i sami divit. Mezi nejznámější použití kromě kuchyně je na čistění zubů. Pozor ovšem na to, že jedlá soda je dosti silná a je potřeba se tedy vyhnout každodennímu využití. Nejvíce využijete, když se chystáte na akci, večírek nebo třeba do divadla. U pusy ještě zůstaneme.
jedlá soda.jpg
Zázračnou sodu můžete využít i pro svěží dech. A jak na to? Do půl hrnku vody nasypejte lžičku jedlé sody. Zamíchanou směs protřepte v ústech, vykloktejte a ústa vypláchněte vodou. Jak jednoduché, že? A do třetice všeho dobrého opět ústa. Pokud používáte rovnátka, můžete je namočit do misky, v které jste rozpustili 2 lžičky jedlé sody. Rovnátka můžete ve vzniklé směsi vyčistit kartáčkem a zbavíte je i zápachu.
 ovládání sporáku.jpg

Kosmetika a jedlá soda

 
I v kosmetice má jedlá soda velké zastání. Díky ní si můžete nejen vyrobit peeling, deodorant, ale také třeba mýdlo. Stačí opět smíchat 3 dílky sody s 1 dílkem vody nebo vodu nahradit tekutým mýdlem. Deodorant z jedlé sody Vám zase pro změnu neutralizuje v podpaží tělesný pach. Chcete mít kůži krásně jemnou? Tak si poté místo sprchy dejte vanu a do ní nasypejte půl hrnku jedlé sody. Je to snad už neuvěřitelné, ale díky jedlé sodě budete mít i krásné vlasy. Stačí jedlou sodu při mytí vlasů smíchat s Vaším oblíbeným šamponem.
 mléčná koupel.jpg

Jedlá soda pomůže i při úklidu

 
Ano je to neuvěřitelné, ale i v úklidu Vám může tento zázračný prášek pomoci. Jedlou sodu můžete použít pro čistění nejen podlahy, ale také zdi nebo nábytku. Pokud nosíte stříbro i zde je jedla soda Vaše pravá ruka. Nevíte si rady s mikrovlnkou nebo troubou? Rozprašte prášek na dno, postříkejte vodou a nechte přes noc působit. Poté stačí setřít a vydrhnout a máte troubu i mikrovlnku jako novou. Milionový prášek za pár korun pro všestranné použití.

Mohlo by se vám také líbit: