„Nenechte se převálcovat vlnou letních veder, sjednejte si v předstihu ubytování Velký Meder.“ Jak by se vám líbila tato rýmovačka? Je to jen takový lehký náznak rýmu, který ovšem vychází z pravdivé skutečnosti, a sice v oblasti Velkého Mederu máte k dispozici nejen v létě, ale i po celý rok dostatek osvěžení v bazénech s termální vodou, které jsou posazené do příjemného lesoparku.

voda v bazénu

Vysoké letní teploty se vždy lépe snáší pod korunami stromů a k tomu ve vodě, jejíž teplota není ani příliš nízká, ani teplá. Paradoxně vám totiž příliš studená voda v letním horku ublíží, než aby pomohla, organismus se pak přesouvá z jednoho šoku do druhého, a toto je žádoucí leda tak v sauně, kde to provádíte cíleně a krátkodobě.

Bazény jsou napájené termálními prameny s příznivým složením vody, která má zároveň léčivé účinky, takže tu můžete letní dovolenou spojit s jakousi balneoterapií. Velmi důležitá je přítomnost lesního porostu, a to z toho důvodu, že v kombinaci s termální vodou je v ovzduší velké množství záporných iontů, které podporují regeneraci organismu, a zvyšují efektivitu ozdravného pobytu. Velký Meder jsou tedy takové samoobslužné lázně.

Další výhodou tohoto místa je jeho výhodná poloha. Nachází se jen pár desítek kilometrů od Bratislavy, která je velmi dobře dostupná po dálnici D1 z České republiky. Můžete do hlavního města Slovenska podniknout několik výletů, doporučit bychom vám mohli např. zoologickou zahradu, UFO vyhlídku na mostě SNP přes Dunaj a také televizní vysílač na Kamzíku, kde je v provozu restaurace a kavárna, a je odtud moc pěkný výhled na celé město.

zámek Betliar

Z Bratislavy jsou vypravovány parníky na plavbu po Dunaji do maďarské Budapešti, tento zážitek si rovněž nenechte ujít a plavební lístek si včas zarezervujte. Pobyt ve Velkém Mederu můžete také spojit s výlety do středního či východního Slovenska a navštívit některé zajímavé hrady a zámky, např. zámek Bojnice, lovecký zámeček Betliar a hrad Krásna Hôrka.

Mohlo by se vám také líbit: