Každý si rád něco zapisuje a nemusí to být zrovna nějaký spisovatel. Potřebujeme psaní k zapamatování si vlastních myšlenek, nákupu pro druhého člověka anebo pro své vlastní účely anebo k dostatečnému oznámení něčeho pro širší veřejnost. K zapisování často používáme trhací bločky, lepící papírky a někdo využívá aplikaci v telefonech a následné upozorňování na daná data, která nesmíme promeškat. Ať si píšeme cokoliv – tak jedno je jasné. Pro nás je to nedílnou součástí – pro neopomenutí jistých záležitostí anebo při využití potřeby při nahlédnutí, jak již bylo zmíněno, například při nákupu. Zapomenout pro co vše jdeme, když jdeme nakupovat není nic příjemného a nikdo se nechce do obchodu vracet dvakrát, protože zapomněl koupit cibuli.

blok a káva

Bloky s potiskem jsou správnou volbou pro každého, kdo si rád zapisuje. Věnování anebo nějaký motiv, citát či obrázek na bloku způsobí úsměv na tváři majiteli pokaždé, když si takový blok vytáhne z batohu. Jako první uvidí motiv anebo to, co na něj necháme vyrobit z vlastní iniciativy a vzpomene si na člověka, který mu jej dal jako dárek.

Bločky anebo i diáře můžeme zakoupit na internetových stránkách anebo v kamenných prodejnách. Po prohlédnutí sortimentu, který výrobce nabízí si vybereme tu nejlepší variantu, která se nám líbí. V kamenných prodejnách není bohužel takový výběr jako najdete na internetu, a tak spíše doporučujeme objednávat z internetových stránek, protože právě tam si najdete, co Vás skutečně osloví.

blok s propiskou

Tento nástroj pro zapisování různých poznámek je nutností ve školních letech. Studenti jsou nuceny si psát poznámky a informace, které se dozví, aby se toho naučili co nejvíce. Někomu dokonce psaná forma natolik vyhovuje, že se díky ní i pohodlně učí. Pokud se student učí například periodickou tabulku prvků a nejde mu zapamatovat si například označení pro olovo, kyslík, hliník a další, tak je psaná forma to nejlepší, co pro sebe a dvé vzdělání může udělat. Díky zapisování si více zapamatuje, protože oko mysl a také ruka se zapojuje v učení.

Mohlo by se vám také líbit: