Stěhování svépomocí je vždy levnější, než se stěhovací firmou, to je celkem jasné i tehdy, pokud si pronajímáte za tímto účelem přepravní http://www.poutnik-jan.cz/ruzne–c/svatek-24-3-a-krtinsky-bocni-oltar-14-sv-pomocniku/ dodávku. Jaké jsou další výhody tohoto řešení?

Otočíte se jednou nebo dvakrát

Máte-li k dispozici vůz s tažným zařízením, můžete si pronajmout přepravní přívěsný vozík, ovšem ten je nesrovnatelně menší, než dodávka, navíc lze dodávku pronajmout i s vozíkem, pokud máte zájem. Tehdy můžete přestěhovat vybavení celého bytu třeba na jeden zátah, což se vyplatí hlavně u stěhování na delší vzdálenosti. Chce to zkrátka propočítat i ujetou vzdálenost a spotřebu pohonných hmot, a samozřejmě také čas, který s tím strávíte. V zásadě tu zkrátka platí jasné pravidlo – čím větší vozidlo, resp. nákladový prostor si pronajmete, tím výhodnější proces u jízd na dlouhé tratě.

přívěsný vozík

Nic vám nezmokne

Stěhování na přívěsném vozíku je ideální např. pro menší objem věcí, v rámci jednoho města a hlavně za vhodného počasí. Pokud vám začne pršet nebo hustě sněžit, musíte mít bezpodmínečně všechna zavazadla přikrytá, tedy alespoň ta, co nesmí přijít k úhoně, a to včetně kartonových krabic, které by se v dešti mohly rozmáčet. S dodávkou nic takového neřešíte, tam jsou zavazadla uvnitř pod střechou. Jistým řešením je vozík s plachtou, ale tam jste omezeni výškou plachty, která nemusí být moc vysoká, obvykle je to jen 110 cm od podlážky vozíku, a to by vadilo např. při stěhování chladničky s mrazákem.

přepravní dodávka

Stěhovat se můžete i v noci

S vozíkem i s dodávkou z půjčovny dodávek v Praze se snadno přestěhujete i v noci, s dodávkou je to však jednodušší v tom, že ji vždy uzamknete, zatímco ve fázi nakládání věcí do vozíku se tu může objevit nějaký zloděj, který je ukrytý v šeru, a vy si jej nemusíte všimnout. Musel by u vozíku někdo stabilně věci hlídat, a to znamená zaměstnat další, obvykle třetí osobu. Pokud zvládnete odnést vše v jedné osobě, klidně se můžete v noci s využitím dodávky přestěhovat i sami bez pomocníků.

Mohlo by se vám také líbit: