Malé holčičky již od dětství sní o tom, že budou mít svou vlastní velkou šatnu plnou krásného oblečení, luxusních kabelek a desítek párů bot, které budou úhledně seřazené na policích. Mohou za to především americké filmy 21. století, tedy ty, určené především pro ženské publikum. Hlavní hrdinky obvykle měli k dispozici takovou šatnu, z které přecházel zrak. Stačí si vzpomenout na kulturní seriál Sex ve městě nebo třeba vtipnou komedii pro ženy Přes noc třicítkou.

šatna

Výstavba takové šatny může být finančně sice dost náročná, ale na druhou stranu, jedná se o investici, která vám přináší spoustu výhod. Stačí jen, pokud máte e pro šatnu vhodný prostor, který můžete vybavit. Šatnu nejlépe vybavte policemi na boty, různými komodami, do kterých si můžete ukládat prádlo, doplňky, šperky a podobně. Na oblečení vám zase nejlépe poslouží vestavěné skříně, které vám zhotoví přímo na míru vaší šatně. Ve správné šatně by samozřejmě nemělo chybět také velké zrcadlo.

A jaké jsou výhody šatny?

Nejste omezení místem na oblečení a doplňky. Pokud máte skříně na oblečení v ložnici a nemáte obrovskou ložnici, kde se vám vleze několik skříní, prostě vás místo limituje. Jestliže ale máte šatnu jen na oblečení, nic vám nebrání v tom v ní mít uložené všechno oblečení a doplňky. Vyhnete se tedy otravnému schovávání sezónního oblečení s tím, že ho vytáhnete, až přijde sezóna, aby vás nezabíralo místo.

šatník

Pokud byste do budoucna vaši nemovitost prodávali, šatna vám docela podstatně zvýší její cenu. Spousta rodin chce mít svou vlastní šatnu a je to tedy velký benefit, zvláště pokud už bude vybavená zmíněnými vestavěnými skříněmi, které tam budete muset při stěhování samozřejmě nechat.

A jestli máte s partnerem každý rozdílnou pracovní dobu, už žádné buzení se navzájem během strojení se a příprav do práce. Prostě si ten, který vstává první zajde do šatny a tam se zvládne obléknout, nachystat, nalíčit a může vyrazit, aniž by rušil svého partnera zbytečným hlukem.

Mohlo by se vám také líbit: