Jo, ty naše ratolesti. Ty by byly ve vodě nejraději od rána do večera. Nemají ani čas na oběd. A ve vodě vyhládne, hlavně když se musí vyvádět různé skopičiny. To je teprve ta správná únava! Takže děti vesel skotačí a dospělý se musí starat, aby voda byla co nejlepší. To ovšem znamená pohlídat si více faktorů. Ten základní je čistota, nebo teplota vody. Přeberte si to, jak chcete a je vaše věc, který dáte na první pozici. Abychom se zbytečně nehádali, tak to pro potřebu uděláme tak, že jsou oba faktory stejně důležité. Jeden jak druhý. Ale my se budeme věnovat čistotě. Teplotu za nás ohlídá sluníčko samo.

dítě v bazénu

A když budou děti křičet, že je voda studená, tak je uklidníme slovy, že je to pouze subjektivní pocit. Ona sama čistota vody je také více faktorů. I když vidíme až na dno, nevíme, zda nejsou ve vodě bakterie. My budeme počítat s tím, že ano a spustíme proti nim válku. Také si můžeme k tomu přidávat do vody sůl, nebo jiné ingredience. V dnešní době se toto všechno většinou lisuje do tak zvaných polštářků, nebo tablet. Výhoda je ta, že lze přidávat oba tyto elementy průběžně za chodu, jak se lidově říká, takže se tím nic nenaruší a děti nemusí své hrátky přerušovat. Jenže tablety nebo polštářky není dobré do vody jen tak naházet.

dítě ve vodě

Existuje daleko lepší metoda a je přitom skoro zadarmo. Chce to jen si pořídit plovák na tablety. Laciná drobnost, která způsobí postupné uvolňování toho či onoho (například chloru) do vody. Nehrozí tedy žádné místní a chvilkové předávkování, protože plovák se o to postará. Nebojte se žádné obří investice. Ten nejobyčejnější pořídíte už za sedmdesát korun a ten dražší zhruba do dvou stovek. Takže naprosto zanedbatelná položka, kterou vaše peněženka ani nijak nepocítí. Vy tak budete mít jistotu, že vy i celá rodina včetně dětí mají vodu, jak má být. Takže zavládne všeobecná spokojenost.

Mohlo by se vám také líbit: