Menstruace není nic lehkého jak pro muže tak pro ženy. Věřte nebo ne, pro muže to také není nic jednoduchého, když jsme protivné a zlé, takže i oni to mají tak trochu za trest, nejenom my. A to je fajn, že je to takto vyrovnané a nikdo si nic nezávidí. Je to ale opravdu těžké období hlavně pro ženy, protože nejde jen o špatnou náladu a protivnost, ale také o to, že krev mezi nohama je opravdu něco nepříjemného, a navíc všechny křeče, které toto doprovázejí na lepší náladě opravdu nepřidávají.

bolest

Není divu, že je většina žen v tomto období velmi nepříjemná a protivná, protože když vám teče krev z těla ven a vy ji musíte nějak zachytávat a dělat vše pro to, aby to bylo nenápadné, navíc hormony dělají své a vy hold nevíte, koho chcete vyfackovat jako prvního, nejste úplně sluníčkové a je to hold normální, že jsme trochu protivné. Všechno tohle dohromady tvoří tu nejvíce ďábelskou stvůru, jaká kdy mohla na této planetě žít. A jakmile toto skončí, z ďábla se vyklube andílek, který neví, že se něco podobného dělo. A takhle to chodí každý měsíc, dokud nemá žena přechod, což je celkem dlouho. Je to na jednu stranu správně, protože takhle alespoň víme, že jsme zdravé a díky tomu, že máme menstruaci můžeme mít jednou děti, až budeme chtít založit rodinu. Při menstruaci se totiž uvolňuje vajíčko, které má být jednoho dne oplodněno spermií, což dá pak dohromady plod, až se vajíčko zahnízdí. Toto je cíl menstruace, a každý měsíc uprostřed celého cyklu jsou tři dny, kdy může být vajíčko oplodněno. Jak tedy ale menstruaci zvládat?

menstruační pomůcky

Jsou různé hygienické potřeby, které zachytávají krev, která nám teče z těla ven. Nejznámější jsou vložky a tampony, které používá většina žen. Tampony se zavedou dovnitř, vložky vychytávají krev zvenku. Zvenku ale vychytává krev jedna další pomůcka, a to jsou menstruační kalhotky. Cena menstruačních kalhotek není tak vysoká, jak by se zdálo. Navíc jsou příjemné, protože vy stejně kalhotky při menstruaci nosíte. A na tyhle už si nemusíte dávat vložku. Takže toto je způsob, jak zvládnout menstruaci!

Mohlo by se vám také líbit: