Máte rádi krepové povlečení? Já ani moc ne. A tedy možná asi se to už trochu změnilo, ale pamatuji si, že jako dítě a dospívající jsem krep přímo nesnášela. Protože na mě byl moc takový tvrdý, moc takový umělý a nebyl mi vůbec příjemný. A já jsem měla spíše ráda měkkou bavlnu anebo nějaký jiný materiál, který hladí kůži. Jenomže se taky pamatuji, jak babička stále kupovala v obchodě nějaký prášek, který se jmenoval krep na prádlo. Byl to krepová směs a tím se krepovaly hlavně ložní povlečení, taky prostěradla a taky záclony. Vůbec si to nedokážu představit, jak se tohle používá. Protože já si kupuji takové povlečení, které se nemusí žehlit. Mám ráda bavlněný satén anebo obyčejnou bavlnu. Taky jsem zkoušela bio bavlnu, ale ten není tak hebká, jako třeba například nanovlákno anebo hedvábný satén. Tak jsem příteli řekla, že třeba nastal čas, abychom zkusil krep.

Květinové vzory miluji.

Protože si taky pamatuji na ty letní prázdniny u babičky, kdy měla vždycky babička nakrepované opravdu všechny peřiny. Mě to hodně vadilo, ale nyní, když tak vzpomínám, tak to byla vlastně péče o ložní prádlo. A protože v dávných dobách bylo to, že kdo neměl krepové povlečení, tak to bylo takové špatné. Myslím si, že to byl taky nějaký druh toho, jak si člověk stojí a jaká je kvalitní a šikovná hospodyňka.

Moc krásný motiv na povlečení.

A tak jsem si řekla, že si třeba jednoho pěkného dne pořídím úplně nové krepové povlečení. Už vím, že krep je prý docela kvalitní látka, která se prý docela mačká. Ale mě to ale vůbec nevadí. Žehličku mám, jen ji musím oprášit, protože jsem už dlouho nic nežehlila a jsem opravdu zvědavá, jaké krepové povlečení si nakonec vyberu. Chtěla bych nějaké květinové, nemám ráda jednobarevné povlečení, je to takové nudné, takže bych si vybrala hlavně barevné krepové povlečení. Jistě to ocení i přítel. A co vy? Vy máte rádi krep? Nebo dáte přednost třeba flanelu nebo froté materiálům?

Mohlo by se vám také líbit: