Každý, kdo má na své zahradě bazén ví, že starat se o kvalitu vody není vůbec jednoduché. Pokud je příliš teplé léto a voda v bazéně, např. u malých nafukovacích bazénků, necirkuluje přes filtry, začne se brzy kazit, zezelená a začne páchnout. U menšího bazénu lze vodu vypustit a načerpat novou, ale http://nahoda.com/stranka-nove-clanky-573 u velkého bazénu si to z finančních, ale i časových důvodů nemůžeme dovolit. Vodu necháváme často v bazénu i přes zimu a je část vody odpouštíme. Proto musíme neustále věnovat pozornost její kvalitě. Základní zařízení ke každému bazénu je filtrace. Výkon čerpadla volíme podle objemu vody v bazénu a stejně tak objem filtru a filtračních materiálů.

děti voda

Pokud chceme přistupovat k vodě v našem bazéně zodpovědně, měli bychom měřit aspoň jednou za měsíc pH vody. Měla by se pohybovat mezi 6,8-7,5, protože jen v tomto rozmezí budou správně fungovat všechny chemické přípravky, které v bazénu pro úpravu vody používáte. Můžete mít v bazéně jak nižší hodnoty pH, tak i vyšší. Přípravky firmy Chlorito, pH plus a pH mínus, vám pomohou nastolit tu správnou rovnováhu ve vašem bazéně. Dbát na kvalitu vody ve vašem bazéně byste měli především kvůli zdraví vašich dětí. Ty rády v bazéně dovádějí a přitom se nechtěně kolikrát vody napijí. Zároveň se jim dostane do očí a i jejich pokožka může být na chemické přípravky citlivější než je ta vaše.

bazén

Užívat si vlastní bazén kdykoliv se vám během léta zachce, vyjít jen na zahradu a nemuset jezdit na nejbližší aquapark, nemuset se mačkat s cizími lidmi na trávníku hlava na hlavě, to je jednoznačná přednost. Ale zároveň musíte dbát o bezpečnost vaší vody, protože rozbory za vás nikdo jiný neudělá. Vlastní bazén máte na vlastní zodpovědnost, tak pozor, ať vám nepřinese zdravotní problémy místo bezstarostného léta. Plavání v bazéně pod širou oblohou je příjemné trávení volného času v létě.

Mohlo by se vám také líbit: