Pokud potřebujeme služby soudního znalce, není to většinou příjemná situace, protože když soudní odhadce, následuje většinou soud.

Dědíte?

Pokud se stanete účastníkem dědického řízení, znamená to, že vám umřel někdo z hodně blízkých příbuzných, což je velmi smutná situace. Je-li vás v dědickém řízení vícero a bude-li se majetek dělit mezi vás, ať už rovným dílem, nebo v nějakém poměru, musíte si nechat udělat odhad nemovitosti. Na to je tady soudní znalec oceňování nemovitostí https://posudkyostrava.cz/informace/. Problémy nastávají, pokud není sepsaná poslední vůle a pokud se pozůstalí nejsou schopní rozumně domluvit. Někdy pak dědictví musí řešit soud a ten se může táhnout dlouho. Odhadce vám stanoví cenu nemovitosti a vy budete mít představu o jaký majetek s vlastně jedná.

soud

Rozvádíte se?
Rozvod je velmi těžké období, zvlášť, když rozvádějící se manželé nejsou schopní se na ničem domluvit, natož na rozdělení majetku. V současné době, kdy ceny nemovitostí stoupají do neuvěřitelných výšin, je pravděpodobnost, že by jeden z manželů vyplatil polovinu hodnoty bytu druhému z manželů docela mizivá, a tak bytová situace je často důvodem, proč lidé rozvod odkládají. Někdy je jedinou možností byt prodat, peníze si rozdělit a najít si vlastní bydlení, ale málokdy ta polovina bude stačit na nový byt, i když menších rozměrů.

soud

Špatná finanční situace?

Hrozí vám exekuce nebo jste tak zadluženi, že potřebuje nebankovní hypotéku, abyste se opět postavili na nohy? Tu můžete získat, ale musíte dát do zástavy vlastní nemovitost. A abyste věděli cenu své nemovitosti, potřebujete soudního odhadce. Pokud potřebujete znát cenu své nemovitosti, znamená to, že ji pravděpodobně budete prodávat. Ať už k tomu máte jakékoliv důvody, bude to začátek něčeho nového. Tak ať je ten začátek lepší než to minulé, co opouštíte.

Mohlo by se vám také líbit: