V dnešní době, kdy se všechno zdražuje, se nárůsty cen nevyhnuli bohužel ani dětskému oblečení. Děti rostou velmi rychle, především v mladším věku, a proto je potřeba neustále kupovat nové a nové oblečení. To vás může přijít i na několik tisíc každých několik měsíců. Nové boty, bunda, trička, kalhoty…všechno z toho jsou docela drahé položky.

děti

Otázkou je, zda se vůbec vyplatí nakupovat v levných řetězcích, kde vás sice jedna věc vyjde na pár stovek, ale její kvalita je více než pochybná. Někdy můžete mít štěstí a narazíte na opravdu kvalitní kousek za nízké peníze, ale většinou je kvalita taková, že po pár vypráních připomíná oblečení hadr na podlahu. A tak musíte koupit další a další věci, a ve finále se vám prodraží takové nákupy více, než kdybyste nakupovali věci za vyšší částky, ale s větší kvalitou.

Jak tedy ušetřit na oblečení pro vaše ratolesti?

Second handy

Jednou z možností, jak výrazně ušetřit, jsou second handy, které dnes už najdete v každém trochu větším městě. Oblečení, které v nich najdete, bývá často ve velmi dobrém stavu, některé dokonce ještě nové a s visačkou. Kvalita je různá, ale dokážete tam najít kousky, které se kvalitou hravě vyrovnají kouskům, které stojí i o několik stovek více. Chce to jen mít trpělivost a pořádně hledat. Nebojte se projít i více obchodů, a určitě najdete to, co hledáte.

děcka

Internetové bazary

Ve snaze uspořit peníze spousta maminek prodává oblečení, které jejich ratolestem již nesedí na internetu za zlomek ceny. Takové oblečení někdy bývá v perfektním stavu, někdy naopak stav není nic moc. Chce si to vyžádat opravdu detailní fotografie a rozměry, abyste si byli jistí, že konkrétní kousek bude vašemu dítěti sedět. Každopádně takovým nákupem můžete ušetřit spoustu peněz.

Kupte oblečení, které roste spolu s vašimi dětmi

Ano, i takové oblečení existuje. Firmy s oblečením myslí na to, jak je otravné a neekonomické nakupovat neustále nové oblečení, jak vaše děti rostou, a proto některé přišli se skvělým řešením. Například firma Didriksons 1913 nabízí švédské oblečení pro děti, kde vypáráním jednoho švu získáte oblečení o velikost větší.

Mohlo by se vám také líbit: