Čajovny se v naší zemi staly již před mnoha lety symbolem klidu a pohody a lidé je vyhledávají v hojném počtu. Zajít do čajovny je totiž něco úplně jiného, než posedět v zakouřené hospodě, kde neslyšíte pomalu vlastního slova, kde se musíte překřikovat, a rozhodně tu tamní atmosféra nemá s klidem nic společného.

provoz čajovny

V čajovnách také bývá zvykem povídat si spíše méně hlasitě, ostatně lidé tu nejsou stimulováni alkoholem, ale uklidňováni nealkoholickými nápoji, v nichž převažují různé druhy kávy a čajů, a mezi nimi i bez obsahu kofeinu.

Jestliže chcete otevřít novou čajovnu ve vašem městě a provozovat ji skutečně na špičkové úrovni, bude nutné čas od času podrobit ji důkladnému úklidu. Čajovny se však vyznačují určitými zvláštnostmi, které v jiných provozovnách nezaznamenáte.

Umývání oken

Čajovny se budují v různých prostorách, někdy jde o objekty přízemní či suterénní, kde nejsou žádná okna a uvnitř místností je pouze umělé osvětlení, někde jsou okna k dispozici poměrně nízko nad okolním terénem, ale někde jsou rozmístěné i relativně vysoko nad zemí. Čajovny mohou mít upravené prostředí i ve formě patrové nástavby, čímž se téměř zdvojnásobí prostor pro umístění příchozích hostů. Jsou-li v takových prostorách okna příliš vysoko, svěřte je raději do péče úklidové firmy v Pardubicích.

úklidové práce

Čištění koberců

Zatímco v restauraci sedíte u stolu na židlích, které bývají na podlahové krytině převážně z kamenné či keramické dlažby, v čajovnách je zvykem posadit se na koberec do tureckého sedu, pokleku nebo polosedu, a vyzout se z bot. Po kobercích se tedy našlapuje v ponožkách, silonových punčochách anebo zcela naboso, a to také znamená kontaminaci povrchu kobercových vláken bakteriemi. Časem začne koberec vydávat odér podobný, jako z použitých ponožek, a to je čas nechat jej vyčistit nejlépe profesionální firmou.

Mohlo by se vám také líbit: